اخبار

57 طرح نانو تکنولوژي رونمايي شد. 827

شنبه 9 اسفند 1399

به گزارش روابط عمومی: سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران صبح امروز ۹ اسفند ماه در مراسم رونمایی از پنجاه و هفت پروژه و محصول جدید فناورانه نانو و هم چنین افتتاح سه سوله دانش بنیان در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: سازمان پژوهش‌ها علمی و صنعتی ایران ارتباط نزدیکی با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان دارد و در این زمینه موفق عمل کرده است.وی با بیان اینکه اکنون ۱۴۰ شرکت در این سازمان به فعالیت می‌پردازند، ادامه داد: مجموعه نانو نیز در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فعال شده و نانو تکنولوژی با حمایت ستاد نانو تحولات بسیار خوبی داشته است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بیان کرد: از لحاظ مقالات نانو اکنون در رتبه چهارم جهان هستیم و از ۲۷۰ شرکت موجود ما اکنون ۸ هزار میلیارد تومان فروش داریم.

ستاری در پایان خاطرنشان کرد: سالی صددرصد توسعه در حوزه نانو رخ می‌دهد که ما بسیار خرسند هستیم و در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نمونه کار‌ها استقبال می‌کنیم.


معاونت علمی و فناوری پل ارتباطی شرکت‌های دانش بنیان و صنعت است
در ادامه برنامه سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ۵۷ طرح نانو تکنولوژی که حاصل توسعه فناورانه بوده است، رونمایی شد. این طرح‌ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ایجاد شده که طرح‌های ارتباط با صنعت هستند.سرکار افزود: بحث این است که نیاز‌های انواع صنایع که تاثیر بسزایی در کشور داشته و به نوعی با تحریم‌ها از آن‌ها محروم شدیم را شناسایی کنیم. با شناسایی این نیاز‌ها برای رفع چالش‌های موجود و شناسایی شرکت‌ها و حمایت از این دو برای عقد قرارداد گام‌های موثری برداشته‌ایم.دبیر ستاد توسعه فناوری نانو بیان کرد: عمده این محصولات ارایه شده قبل از تولید، مشتری خود را دارند بنابراین معضلی برای فروش آن‌ها وجود ندارد.

لازم به ذکر است در پایان مراسم رونمایی، ۴ قرارداد صنعتی نیز میان شرکت‌های حاضر امضا شد.