اخبار

طراحي، ساخت و توليد موتورهاي دي‌سي‌براشلس 2212

شنبه 29 آذر 1399


به گزارش روابط عمومی: شرکت گاهنگان موتور ایرانیان (گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور  G-MOTOR ) از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور و حمایت علمی پژوهشکده برق و فناوری اطلاعات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با مطالعه و تحقیق در تکنولوژی­‌های روز دنیا، به چگونگی فرایند طراحی و تولید نسل جدیدی از موتور­های الکتریکی با تکنولوژی بسیار بالا که با نام موتور­های دی­سی­ براشلس (BLDC) در دنیا شناخته شده­‌اند، دست یابند.
این شرکت در حال حاضر توانایی تولید موتور­های الکتریکی با توان­های مختلف از 10 وات الی 40 کیلو وات و از ولتاژ 3.7 الی 380 ولت را دارد.
این شرکت توانسته است تا کنون تعدادی از این موتور­ها را به سفارش مشتریان خود تولید کرده و وارد بازار نماید. این دسته از موتور­ها امروزه در ماشین‌­آلات صنعتی و سیستم­‌های اتوماسیون، صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، موتور­ها و دوچرخه­‌های برقی، انواع تجهیزات پزشکی و هوافضا اعم از انواع پهپاد­های بال ثابت، بالگرد و کوادکوپترها استفاده می‌شود.
قابل ذکر است شرکت گاهنگان موتور ایرانیان بعد از چهار سال تحقیق پیرامون چگونگی طراحی و تولید موتورهای دی سی براشلس، توانسته است در سال 1398 با ارائه محصولات خود به سازمان پژوهش‌­های علمی و صنعتی ایران و دفاع از آن در مراحل مختلف، تأییدیه­‌های لازم را کسب کرده و امروز، در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان، به فعالیت خود ادامه دهد.


برخی از محصولات Out Runner این شرکت:
موتور GM7585S با سیستم آب خنک برای استفاده در اسپیندل ماشین آلات CNC
موتور GM15080S برای ماشین آلات صنعتی و ربات­‌های سنگین وزن
موتور GO25625S برای ماشین­‌های لباسشویی­ دایرکت درایو، کولرهای آبی، ماشین آلات سفال‌گری و...
موتور GU10+ برای پهپاد­های صنعتی، کشاورزی و امدادی و...
موتور­های GF3515  و GF5210 برای پهپادها و کوادکوپترهای تفریحی، تجاری، راه داری و نقشه برداری و...
برخی از محصولات In Runner :
موتور GI3481 برای انواع دستگاه­ها و تجهیزات پزشکی مانند دریل­های اورتوپدی، سیستم­های کمک تنفسی همانند ونتیلاتور، CPAP و...
هم‌چنین باتوجه به شیوع ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، نیاز صنعت پزشکی به دستگاه­‌های کمک تنفسی؛ از قبیل، CPAP ،BiPAP ، AutoPAP و ونتیلاتور بسیار افزایش یافته است. در این راستا گروه پژوهشی و صنعتی جی موتور توانسته است با تولید موتورهای دی سی براشلس مورد نیاز سیستم‌­های فوق، پاسخ‌گوی نیاز شرکت‌­های تولید کننده تجهیزات پزشکی داخلی باشد.
قابل ذکر است این شرکت توانسته است برای 20 نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به بصورت غیرمستقیم  اشتغال زایی کند.