اخبار

توليد محلول ضد عفوني نانو در شرکت شريف نانو پارس 1616

یکشنبه 28 اردیبهشت 1399

ویروس کرونا سرعت و قابلیت تکثیر بالایی در بدن انسان دارد و توانسته در سطح جهانی با سرعت بالایی که بیش از انتظار کشورها تکثیر و توسعه یابد. در شرایط کنونی رعایت نکات بهداشتی و توسعه های پیشگیری از تکثیر ویروس در سطح جامعه بسیار مهم و موثرترین راه کنترل و کاهش اپیدمی ویروس می باشد.
شرکت دانش بنیان شریف نانو پارس با مدیریت دکتر دولتی مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، تولید کننده محصولات شوینده های نانو و آنتی باکتریال می باشد. شرکت در سال­های گذشته محلول های آنتی باکتری ها و آنتی ویروس های مختلف تولید نموده و هم اکنون خط کامل تولید محلول ضد عفونی نانو را راه اندازی نموده است.


شایان ذکر است محلول ضد عفونی نانو دست و سطوح حاوی نانو ذرات اکسیدی عامل دار جهت ایجاد خواص آنتی باکتریال و آنتی ویروس برای سطوح مختلف می باشد. محلول بر پایه آب و 70% الکل بوده و پس از اعمال محلول علاوه بر خاصیت ضد عفونی اتانول، پس از خشک شدن ذرات نانو در سطح بصورت پوشش نانو ذرات باقی مانده و قابلیت جذب و خنثی سازی و تخریب ویروس ها را دارا می باشد. همچنین نانو ذرات استفاده شده می توانند سبب تخریب جداره ویروس، اکسید نمودن آن و یا تغییر ژنوم ویروس گردند. با توجه به تعداد بسیار زیاد نانو ذرات و اندازه نانو ذرات در محدوده اندازه ویروس ها، قابلیت و سرعت جذب ویروس بالا بوده و سبب می شود تا سطوح تا مدت قابل ملاحظه ای سبب از بین بردن ویروس ها گردد. امروزه در بسیاری از مدارک علمی از تکنولوژی خنثی سازی ویروس ها با نانو ذرات استفاده شده است.

دکتر دولتی اعلام داشت با توجه به نیاز جامعه و دانش بوجود آمده خط تولید با ظرفیت 10.000 بطری در روز را راه اندازی نموده است. همچنین محلول ضد عفونی در قالب بطری های 120 و 250 سی سی و ظرف 20 لیتری عرضه می گردد.