اخبار

دکتر ستاري معاون علمي و فناوري رييس‌جمهوري پروژه‌هاي مرکز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران را افتتاح کرد. 365

سه شنبه 15 بهمن 1398

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به همراه دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران سه‌شنبه مورخ 98/11/15 پروژه‌های عمرانی مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را افتتاح و هم‌چنین از سه طرح فناورانه این شرکت‌ها  رونمایی کردند. خط تولید سرویس جراحی و زیبایی (لیزرهای پزشکی) از شرکت پرنیان پرتو سنجش، الکترودهای توپودری جهت سخت پوشی از شرکت توسعه فناوری‌های پیشرفته مواد نانو و طرح تعمیرات اساسی موتور پیستونی هوایی از شرکت سروهیدرولیک پویا طرح‌های فناورانه رونمایی شده می‌باشند.

هم‌چنین پروژه‌های عمرانی افتتاح شده شامل ده سوله اداری و کارگاهی به مساحت 5000 متر مربع می‌باشد که  با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ساخته شده است و میزبان ۱۹۴ نیروی انسانی دانش‌آموخته و ۴۳ محصول دانش‌بنیان ایران‌ساخت می‌باشد.

قابل ذکر است این شرکت‌ها در حوزه‌های میکروالکترونیک، نانوالکرتوینیک، پلیمرها، فلومتر و سیالات ، آزمونگر سامانه‌های هوایی، ساخت رادار، مکانیک و مکاترونیک فعال هستند. هم‌چنین از جمع 194 نفر فعالان مشغول به کار در این شرکت‌ها، ۱۵۸ نفر به صورت تمام وقت و ۳۶ نفر پاره وقت فعالیت دارند که ۲۰ دانش آموخته دکتری در میان آنان فعالیت دارند و بالغ بر ۴۳ محصول دانش بنیان توسط این ده شرکت تولید شده است.

در ادامه این بازدید دکتر ستاری و تیم همراه از 8 شرکت دیگر در حوزه‌های مختلف این مرکز بازدید و از نزدیک با نوع فعالیت، محصولات تولید شده و چالش‌های آنان در این مسیر آشنا شد.

حمایت از تبدیل پژوهش‌ها به فناوری به منظور حمایت از توسعه فناوری‌های جدید از اهداف سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی است و این فضا با هدف تحقق این منظور تجهیز و در اختیار فعالان فناور شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.

همچنین حمایت‌هایی از جمله حمایت‌های ارتباطی، تعامل با بازار، تعامل با صندوق‌های سرمایه‌گذاری، راهبری و مالکیت فکری به این شرکت‌ها ارائه می‌شوند که به عنوان فناوری موتور محرک پژوهش به فناوری شناخته می‌شوند.