اخبار

سرپرست «مرکز رشد واحدهاي فناور» منصوب شد 1162

سه شنبه 6 آذر 1397دکتر عليرضا عشوري با صدور حکمي، دکتر محمّدعلي اردکاني را به سمت سرپرست مرکز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران منصوب کرد.در این حکم انتصاب خطاب به دکتر اردکانی آمده است:
نظر به مراتب تعهد، شايستگي و تجارب ارزنده جنابعالي، بدين‌وسيله به موجب اين حكم با حفظ سمت ریاست پژوهشکده مکانیک به عنوان "سرپرست مركز رشد واحدهاي فناور" سازمان منصوب مي‌شويد. انتظار مي‌رود بر اساس اهداف، سياست‌ها و برنامه‌هاي وزارت متبوع و سازمان و با بهره‌مندي از تجارب ارزنده پژوهشگران، كارشناسان و همكاران متعهد سازمان و پشتيباني كليه واحدهاي سازمان در جهت توسعه كمي و كيفي فعاليت‌هاي مركز رشد و افزايش ظرفيت‌ها، همت مضاعف و تلاش جدي به عمل آوريد. به ويژه توسعه کمی و کیفی مركز رشد، ایجاد مجتمع واحدهای فناور و جذب واحدهاي فناور جديد بر اساس اولویتها و نیازهای ملی از وظايف و مأموريت‌هاي شما خواهد بود. از خداوند متعال توفيق روزافزون شما را در خدمت به كشور اسلامي خواستارم.دکتر عشوری همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر دکتر محمّد فیروزمند، رئیس سابق مركز رشد واحدهاي فناور در زمان تصدی مسئولیت این مرکز قدردانی کرد.


دکتر محمدعلی اردکانی متولد 1345 و فارغ التحصیل دوره دکتری تخصصی رشته هوافضا از دانشگاه نیوهن ژاپن بوده و در حال حاضر عضو هیت علمی ( استاد) سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران، پژوهشکده مکانیک می‎باشد. وی تا کنون 25 طرح پژوهشی، نیمه صنعتی و ارجاعی، 4 مورد ثبت اختراع و یک مورد طرح کلان ملی را با موفقیت انجام داده است.
از دیگر فعالیت های علمی ایشان انتشار 37 مقاله ISI و ISC، تألیف 4 جلد کتاب و همچنین استاد راهنمای 2 دانشجوی دکتری و 6 دانشجوی کارشناس ارشد بوده است.

دکتر اردکانی دارای افتخارات علمی از جمله پژوهشگر برتر سازمان، برگزیده جشنواره بین‎المللی خوارزمی در پژوهش‎های کاربردی دوره نوزدهم (1384) و همچنین در دوره بیست و نهم (1394) می‎باشد.وی موفق به 5 مورد فن آوری و تجاری سازی نتایج حاصل از تحقیقات شده و مؤسس شرکت دانش بنیان نیز بوده است.ایشان پیش از این معاون و رئیس پژوهشکده مکانیک، مدیر جشنواره بین المللی خوارزمی و رئیس مرکز رشد بوده است. همچنین حدود 1 سال سابقه همکاری با متخصصین ژاپنی (ERARA) و حدود 1 سال با همکاری با متخصصین روسی در زمینه فن آوری تونل باد و اندازه گیری جریان سیالات داشته است.