اخبار

رونمايي از طرح فناورانه "ساخت و توليد ادوات پزشکي ويژه افراد فاقد توان حرکتي" در هفته پژوهش 2637

شنبه 25 آذر 1396

 
در سومین روز برپایی هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار، از طرح فناورانه شرکت آستین یار از واحدهاي فناور مستقر در مركز رشد سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران با عنوان" ساخت و توليد ادوات پزشکي ويژه افراد فاقد توان حرکتي" با حضورسردار کریم پور رونمایی شد.آقای مهندس محمد فخری زاده ، مدیر عامل و مبتکر این طرح در راستای معرفی این طرح به نيازهاي حرکتي برخی از افراد جامعه در دو بخش انتقالي و موضعي اشاره کردند. ایشان فرمودند در حرکات انتقالي فرد از مکاني به مکان ديگرانتقال مي يابد و در حرکات موضعي افراد در مکاني که هستند تغيير حالت ميدهند. امروزه ابزار و تجهيزات پزشکي متعددي بمنظور کمک به اين افراد ساخته شده است .مانند انواع بالابرها و تخت خواب و تشکهاي مواج که هرکدام کاربريهاي ويژه و محدود به خودراداراهستند.

گفتني است اين واحد فناور توانسته است با ساخت محصولاتي از جمله آغوشگر، ماشين بالابر جاوه و تخت خواب چندمنظوره گامهاي موثري در جهت کمک به معلولين بنمايد.

سردار کریم پور ضمن بازدید از سایر دستاوردهای حاضر در غرفه سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، برای موفقیت تمام پژوهشگران، مخترعین و صنعتگران در عرصه های مختلف علمی آرزوی توفیق الهی در جهت خدمت رسانی به آحاد جامعه را داشت.